Zamiast Kwiatów Uśmiech Dziecka

Coraz częściej młode pary stające na ślubnym kobiercu rezygnują z kwiatów otrzymywanych w dniu ślubu od gości na rzecz innych symbolicznych podarunków.

Jeżeli bierzecie ślub i radość przepełnia Wasze serca, to podzielcie się tą radością z innymi. Dzięki wam mogą się spełnić marzenia wielu chorych dzieci.

Jak to zrobić?

1. Do zaproszenia ślubnego wkładacie karteczkę z informacją o zbiórce (wzory graficzne i teksty, które możesz wykorzystać znajdziesz tutaj, tutaj i tutaj).

2. W czasie wręczania zaproszeń informujecie swoich gości o zbiórce.

3. Podczas składania życzeń goście zamiast dawać kwiaty, przekazują pieniądze na rzecz podopiecznych Fundacji.

4. Zebrane pieniądze wpłacacie na rachunek bankowy Fundacji.

Co zrobić, gdy zaproszenia są już rozdane, a do ślubu pozostało niewiele czasu?

Jeżeli już rozdaliście zaproszenia, a do ślubu pozostało niewiele czasu, to nic straconego. W tym przypadku najskuteczniejszym sposobem poinformowania gości o zbiórce jest kontakt telefoniczny. W przypadku, gdy kontakt telefoniczny jest utrudniony, można gości poinformować sms-em (wzór sms-a zamieszczamy poniżej). Jednak ten sposób jest mniej skuteczny od rozmowy telefonicznej..

Wzór sms-a informującego gości o zbiórce:

Będziemy wdzięczni za nieprzynoszenie na nasz ślub kwiatów. W zamian prosimy o przekazanie równowartości wiązanki na rzecz podopiecznych Fundacji Przyjazny Świat Dziecka. Zbiórka odbędzie się po ceremonii, w trakcie składania życzeń. Z góry dziękujemy w imieniu potrzebujących dzieci.